3. turnaj Zimního poháru

Praha_logo_bar

Třetím dílem se nám přehoupl Zimní Pohár do své druhé poloviny a pražské nohejbalisty tentokrát přivítala nová Radotínská hala.

Skupinu A ovládl domácí Radotín o jediný míč celkového skóre před Pankrácí, bez bodu tentokrát zůstalo Watto B.

Skupina B zůstala nakonec bez týmu Spojů, jindy jezdících v početném zastoupení a tak svedli souboj o prvenství dva silné týmy Žluté Lázně a Kolovraty A, přičemž prvně jmenovaní byli úspěšnější a výhrou 10:9, 10:9 postoupili do čtvrtfinále.

Skupinu C ovládlo po dvou jasných výhrách Watto A před Kolovraty B a Řeporyjemi.

Ve skupině D zvítězili díky lepší remíze ze vzájemného zápasu Slatiny před Startem a Kunraticemi.

Čtvrtfinalisté byli známi a čekali na své soupeře z vítězných osmifinalistů.

Tím prvním vítězným byli hráči Kolovrat A, kteří přehráli mladíky z Řeporyj 10:8, 10:5

U druhého osmifinále se také očekával jasný průběh, ale v zápase který měl být jedním z nejjednoznačnějších si se čtyřbodovým náskokem v zádech vyšlápli ze všech týmů věkově nejzkušenější Kunratice na Pankrácké juniorské naděje a pokořili je 10:6 a 10:7 !

I v posledním hraném zápase tohoto kola se schylovalo k překvapení když po prvním setu ve kterém Start nedovolil Wattu B uhrát ani míč a vzhledem k hendikepu zvítězil 10:4 si v tom druhém vybral slabší chvilku a prohrál ho 5:10, třetí set se tahal až do stavu 7:7, kdy se mladíci ze Startu uklidnili a dotáhli ho na 10:8.

Ve čtvrtfinále nestačil domácí Radotín na Kolovraty A 5:10, 2:10.

Žluté Lázně už nepřipustili další senzaci a i přes velkou snahu soupeře a vyrovnaný průběh zápasu porazili Kunratice 10:8, 10:9.

Watto A pomstilo svůj B tým a porazili Start 10:8, 10:2. a Kolovraty B si poradili se Slatiny 10:9, 10:7.

Jisté finále tak již měli Kolovraty jejichž týmy svedl los proti sobě v semifinále, ale nejdříve nastoupili Žluté Lázně proti Wattu A a tak jako vždy když na sebe tyto dva týmy v zimním poháru narazily, si znovu Žluté Lázně poradili a zvítězili 10:9, 10:7.
Očekávaná následná bitva v rámci klubu se nekonala a v lehce unaveném zápase se o další překvapení dne postaral Kolovratský B tým jenž přehrál zkušenější Ačko 10:9, 10:9.

Kolovraty A potvrdili svou únavu v zápase o třetí místo, který prohráli s Watto A 8:10, 7:10.

Rozjeté Kolovraty B se ve finálové bitvě vrhli na Žluté Lázně a první set ovládli 10:8, ovšem v tom druhém se soupeř vzchopil a výbornou hrou si výhrou 10:7 vynutil třetí set, v tom se ale Žlutým Lázním nepodařilo zachytit jeho začátek a během chvilky prohrávali 5:9.

Každý účastník z předchozího turnaje v Kolovratech si vzpomněl na identický průběh tamního finálového utkání, kdy domácí A tým sice dosáhl historického výsledku klubu v rámci ZP, ale vítězstvím to neskončilo. Ovšem mladí sympatičtí hráči Béčka dávali dobrý pozor a vzali si poučení z nezdaru zkušenějších kolegů a toto finále už nepustili a zvítězili 10:8, 7:10 a 10:6