2. turnaj Zimního poháru

logo

Po čtrnácti dnech se o slovo přihlásil druhý díl Zimního poháru.

sestZP16.2

Přímo do čtvrtfinále postoupili vítězové skupin: Pankrác, Kolovraty A, Žluté Lázně a Kolovraty B.

V prvním osmifinále proti sobě nastoupili týmy nadějných mladíků ze Slatin a Startu. Zatímco Slatiny ve skupině dvakrát remizovali proti silným soupeřům, tým Startu měl dvě prohry, ale včas se probral a při vyrovnaném hendikepu si lehce se Slatiny poradil 10:7, 10:5.

Druhým postupujícím byl tým Watto B, který se snažit nemusel, neboť semifinalista prvního turnaje tým Radotína z důvodu nemoci do Kolovrat nedorazil.

Další dvě osmifinále byla vyrovnaná a tým Watto A si porazil Spoje 10:8, 10:9, nutno podotknout, že zásadní moment přišel hned začátkem prvního setu, kdy se svalovým zraněním odkulhal smečař Spojů a ačkoliv do hry zasáhli hned dva náhradníci, otočit vývoj se už nepodařilo.

A nakonec si po jistém prvním setu a se štěstím ve druhém dokráčel do čtvrtfinále Stop Zevling nad Kunraticemi 10:5, 10:9.

Všichni čvrtfinalisté byli známi a začalo se zápasem Pankráce proti Startu, ten vzdoroval pouze v druhém setu a výsledkem bylo třísetové vítězství

týmu Pankráce 10:8, 7:10, 10:5.

Kolovraty A si lehce poradili s Watto B 10:8, 10:5 a podobné to bylo v případě Žlutých Lázní se Stop Zevling 10:6, 10:9.

Kolovratům B se nepodařilo navázat na výborné skupinové výkony a prohráli s Wattto A 7:10, 8:10.

Velmi očekávané semifinále mezi pro letošní sezonu výrazně posílenými Kolovraty A a Žlutými Lázněmi které přijeli na druhý turnaj ZP již se svým tahounem M. Březinou sice bylo vyrovnané, přesto skončilo překvapivě dvousetovým vítězstvím domácího týmu 10:9, 10:8.

Druhé semifinále bylo třísetové a Pankrác chtěla vrátit Wattu A svou finálovou porážku z minulého turnaje v Nebušicích, což se jí dnes podařilo i díky otočenému hendikepu oproti poslednímu klání, kdy mělo Watto A náskok 4bodů v setu, tentokrát to díky změnám sestav byla Pankrác kdo se těšil dvou bodovému náskoku v každém setu. Výsledkem bylo vítězství Pankráce 8:10, 10:8 a 10:6.

V boji o třetí místo sice Watto A díky nepříjemně hranému servisu získalo vždy na začátku setů náskok dvou až tří bodů, ale pak se hráči Žl. Lázní zkoncentrovali a zápas ve třech setech získali pro sebe 8:10, 10:8, 10:8.

Natěšení svou první finálovou účastí, ale i předváděnou hrou těžící se znalostí místních specifické haly vlítli domácí borci na Pankrác a jistě získali první set 10:8, ovšem v tom druhém je čekala pořádná nakládačka s výsledkem 3:10. Kdo čekal, že to domácí položí, ten se mýlil, byť jen částečně, neboť Kolovraty A se oklepali a vrátili se ve třetím setu ke „své hře“ což mělo za následek vedení 9:5, ani to však nestačilo a po výpadku který si nikdo z domácí hráčů ani diváků neuměl vysvětlit dotáhli Pankráčtí bojovníci na 9:9 a posledním balon po trojitém odrazu na bloku správně přiřknul rozhodčí Matyášek týmu Pankráce.